Placa snowboard Unisex YES All-In BLEM 23/24

Placa snowboard Unisex YES All-In 2024 - img 1
Placa snowboard Unisex YES All-In 2024 - img 1 Placa snowboard Unisex YES All-In 2024 - img 2 Placa snowboard Unisex YES All-In 2024 - img 3 Placa snowboard Unisex YES All-In 2024 - img 4 Placa snowboard Unisex YES All-In 2024 - img 5
-54%

Placa snowboard Unisex YES All-In BLEM 23/24

  • Pentru: All Mountain,Freestyle
  • Nivel pregatire: Intermediar
  • Forma: Directional Twin
  • Profil: CAMROCK Rocker 1mm / Camber 4mm / Rocker 1mm
  • Flex: Mediu 6 din 10
  • Garantie: Pe viata *cu inregistrare pe yessnowboard.com
  • Cod produs: 01YSY24SNUALIBLEM

    Disponibilitate: In magazin. Livrare 1-3 zile lucratoare. Promotie in limita stocului disponibil.

    Pret normal: 2.399,00 RON

    1.099,00 RON

    * Campuri Obligatorii

    YES. Importator direct
    magazin
    Magazin si service in Bucuresti
    consiliere si montaj
    Consiliere si montaj gratuite
    livrare curier
    Livrare rapida prin curier
    livrare gratuita
    Livrare gratuita peste 400 lei*
    retur
    Retur in 30 zile*
    rate
    Cumpara in rate
    Magazinul si service-ul Biciclop sunt localizate in Bucuresti, pe Strada Tunari 36 sector 2
    Click aici pentru pagina de contact, unde vei gasi informatii detaliate (adresa completa, harta, orar, numar de telefon, formular de contact).
    Oferim consiliere si montaj gratuite in magazinul nostru din Bucuresti pentru o gama larga de produse: biciclete, trotinete, diverse accesorii.
    *gratuitatea se aplica doar produselor achizitionate de la Biciclop
    Poti opta pentru a ridica produsele din magazinul nostru, sau pentru livrare prin curier.
    Click aici pentru detalii privind optiunile disponibile la cumparare.
    Pentru comenzile online cu livrare prin curier.
    Click aici pentru detalii complete despre costurile de livrare.
    Daca ai comandat online, cu livrare prin curier, fara sa vezi produsul inainte de achizitie si produsul nu este asa cum te asteptai, ai optiunea de a-l returna in maximum 30 zile*.
    Click aici pentru detalii privind conditiile si procedura de returnare a produselor.
    Iti punem la dispozitie diverse variante de plata in rate, fara dobanda, prin card, atat online, cat si in magazin.
    Click aici pentru detalii privind cardurile acceptate si numarul de rate.

    Detalii produs

    Detalii

    All-In: Tot ce ai nevoie pentru un ride pe munte

    Tot ce ai nevoie pentru un ride pe munte. Noul ALL-IN este o placa Directional Twin cu conturul conic MidBite prezent si pe modelul Warca. Este placa pe care o doresti pentru a-ti indeplini toate nevoile de ride, cu un buget prietenos. ALL-IN are o constructie Twin, dar conturul MidBite ii confera senzatia de Directional. Aceasta placa va fi partenera ta de incredere de la primul pana la ultimul telescaun.

    Placa BLEM:
    Aceasta placa nou-nouta are o imperfectiune cosmetica minora, care nu ii afecteaza in niciun fel functionalitatea.
    Imprefectiunile sunt, de cele mai multe ori, greu sesizabile si pot include mici zgarieturi, ciupituri sau denivelari, nealinieri sau greseli de tiparire a graficii.
    Placa beneficiaza de garantie pe viata, la fel ca toate placile YES si respecta toate standardele de calitate si performanta.

    Flex rating: 6/10

    Riding Type

    Tabel dimensiuni

    All-in specs

    Board Length (cm)148150154155W158160W162164W
    Surface Area (dm2)38,539,240,942,142,444,244,145,9
    Tip Length (cm)28,428,628,829,029,229,229,429,4
    Tail Length (cm)21,922,122,322,522,722,722,922,9
    Effective Edge Length (cm)109,7111,3114,9115,5118,1120,1121,7123,7
    Contact Length (cm)97,799,3102,9103,5106,1108,1109,7111,7
    Waist Width (cm)24,824,925,225,825,526,225,826,5
    Front Foot Width (cm)26,626,727,027,727,428,127,728,4
    Rear Foot Width (cm)26,126,326,627,327,027,727,328,0
    Tip Width (cm)29,429,630,130,730,531,330,931,7
    Tail Width (cm)28,829,029,430,129,929,930,331,12
    Taper (cm)0,60,60,60,60,60,60,60,6
    Rocker / Camber (mm)R0.1-C0.4-R0.1R0.1-C0.4-R0.1R0.1-C0.4-R0.1R0.1-C0.4-R0.1R0.1-C0.4-R0.1R0.1-C0.4-R0.1R0.1-C0.4-R0.1R0.1-C0.4-R0.1
    Sidecut Radius (m)7,27,37,57,67,77,87,98
    Ref. Point (cm)49,549,549,557,257,259,759,759,7
    Ref. Point (in)19,519,519,522,522,523,523,523,5
    Ref. Stance Setback (cm)0,00,00,00,00,00,00,00,0
    Min Ref. Stance Width (cm)48,750,650,653,253,255,755,755,7
    Min Ref. Stance Width (in)18,919,919,920,920,921,921,921,9
    Max Ref. Stance Width (cm)56,158,658,661,261,263,763,763,7
    Max Ref. Stance Width (in)22,123,123,124,124,125,125,125,1
    Rider Weight (lbs)45-6850-7254-7759-8663-9063-9072-99+72-99+
    Rider Weight (kg)100-150110-160120-170130-190140-200140-200160-220+160-220+

    Despre YES.

    Totul a inceput in 2008. Romain de Marchi (RDM) este cel mai captivant rider din lume, facuse Chad’s gap si venea cu trickuri de freestyle in backcountry. Jan Petter Solberg (JPS) impingea limitele freestyle-ului in backcountry, iar David Carrier Porcheron (DCP) deschidea noi taramuri si linii in backcountry-ul din British Columbia. Acesti 3 baieti schimbau fata snowboardingului si influentau generatii intregi de rideri. Erau copiii-minune din snowboard. Dar cand erau in plin avant, criza financiara din 2008 a lovit puternic, iar program UnInc pe care l-au creat a fost intrerupt si nu au mai avut un sponsor pentru placi. Obama candida pentru presedintie, iar moto-ul sau era YES WE CAN. S-au gandit exact la asta cand au venit cu ideea de a face un brand nou de placi de snowboard. Toata lumea spunea «nu se poate», «n-o sa reusiti niciodata», dar cuvintele lui Barack Obama erau mai puternice: YES WE CAN. Au vorbit cu fratii Nidecker, iar pe primele lor placi de snowboard scria YES WE CAN. Astfel a fost fondat brandul YES.

    Premiile obtinute

    De-a lungul anilor si din ce in ce mai mult, brandul YES. este recunoscut in mod onorabil atat de catre liderii din industrie, precum si de diverse canale media. Pentru clientii nostri aceste premii reprezinta o validare obiectiva de la o terta parte ca teoriile inovatoare de design ale brandului YES. fac diferenta pe zapada.

    Acestea sunt doar cateva dintre premiile pe care dorim le mentionam cu mandrie:

    Whitelines Choice Mens Newcomer
    Hybrid
    Whitelines Choice Mens Powder
    20/20
    Whitelines 100
    2018/19 Whitelines 100 award for the Basic Decade, Optimistic, PowInc.
    TWS Good Wood Park
    Greats Unic & Chi
    TWS Good Wood All-MTN
    HEL YES.
    ISPO Gold Medal
    ISPO Gold Medal winner – The 20/20 PowderHull
    Transworld Good Wood
    Over 10 Transworld Good Wood Awards
    Whitelines Shape of the Year
    Whitelines Snowboard Shape of the Year – The 20/20
    Whitelines Testers Choice
    3 years in a row, Whitelines Testers Choice under 350 euro - The Basic

    Specificatii tehnice

    Specificatii tehnice

    Conditie produs Nou - BLEM
    Garantie Pe viata *cu inregistrare pe yessnowboard.com
    Culoare Negru
    Nivel pregatire Intermediar
    Stil recomandat All Mountain, Freestyle
    Flex placa 6 din 10
    Forma snowboard Directional Twin
    Profil snowboard CAMROCK Rocker 1mm / Camber 4mm / Rocker 1mm
    Suprafata dislocuita (dm²) 45.87
    Insertii legaturi 2x4x10
    Sustenabilitate Produsa intr-o fabrica alimentata cu panouri solare

    Recenzii

    Scrie propria ta recenzie

    Numai utilizatorii inregistrati pot scrie recenzii. Va rugam sa va Logati sau sa va Inregistrati

    Descarca documente

    Vezi mai mult

    Alti clienti s-au mai uitat si la