-30%

Placa snowboard barbati Arbor Formula 2018

Placa snowboard barbati Arbor Formula 2018 pentru All Mountain, profil rocker, forma Mountain Twin, flex mediu, pentru rideri de nivel incepator catre avansat

Cod produs: 01AR18Formula

Disponibilitate: In magazin

Pret normal: 1.999,00 RON

1.399,00 RON

* Campuri Obligatorii

consiliere si montaj
Consiliere si montaj gratuite
livrare curier
Livrare prin curier
livrare gratuita
Livrare gratuita peste 400 lei

Ai nevoie de ajutor? Te sunam noi!

Trimite


Detalii produs

Caracteristicile placii Formula pe profil Rocker sunt: usor de folosit, durabilitate, pret rezonabil. Este modalitatea perfecta prin care se prezinta barbatia unei placi de snowboard fara a face rabat la calitate sau performanta. Formula este creata prin aceeasi tehnologie si din aceleasi materiale premium pe care te astepti sa le aiba produsele Arbor. Varful placii are forma potrivita pentru toti cei care doresc experiente pe orice tip de munte.In cei peste 20 de ani de activitate, Arbor s-a dedicat excelentei si mediului inconjurator in productia snowboard-uri si skateboard-uri. Astfel, numele Arbor a devenit sinonim cu performanta, calitatea, materialele sustenabile si protejarea
Vezi mai mult

Specificatii tehnice

Specificatii tehnice

Flex placa Mediu
Stil recomandat All Mountain
Forma snowboard Mountain Twin
Profil placa Rocker
Nivel pregatire Incepator > Avansat
Detalii tehnice
Specificatii
148
152
155
158
159MW
161
162MW
Length148152155158159161162
Effective Edge112.4115.6118.3121121.7123.7124.4
Tip Length21.0521.221.3521.521.721.6521.8
Tail Length20.0520.220.3520.520.720.6520.8
Tip Width28.8429.1429.4129.6730.629.9330.9
Waist Width24.7524.925.0525.226.125.3526.3
Tail Width28.8429.1429.4129.6730.629.9330.9
Taper0000000
Camber(-) 0.74(-) 0.77(-) 0.80(-) 0.83(-) 0.84(-) 0.86(-) 0.86
Ref. Point Width54545454545454
Ref. Stance Setback0000000
Tip Transition Sidecut8.28.358.58.658.78.88.9
Sidecut - (m)7.37.457.67.757.87.98
Tail Transition Sidecut8.28.358.58.658.78.88.9
Rider Weight - (lb)106-186112-92118-198124-204126-206130-210+132-212+
Rider Weight - (kg)48-8451-8754-9056-9357-9359-95+60-96+

Recenzii

Scrie propria ta recenzie

Numai utilizatorii inregistrati pot scrie recenzii. Va rugam sa va Logati sau sa va Inregistrati

Alti clienti s-au mai uitat si la

Placa Snowboard Arbor Poparazzi 2017

Placa Snowboard Arbor Poparazzi 2017

Pret normal: 1.889,00 RON

1.322,00 RON

Legaturi snowboard Arbor Hemlock 2018

Legaturi snowboard Arbor Hemlock 2018

Pret normal: 1.199,00 RON

839,00 RON

Caciula Hannah Gumble diverse modele

Caciula Hannah Gumble diverse modele

Pret normal: 65,00 RON

39,00 RON

Trotineta Razor S Scooter Pliabila

Trotineta Razor S Scooter Pliabila

Pret normal: 199,00 RON

119,00 RON

Merida Test Center Logo
Merida Authorized Dealer
Compari.ro - ghid autentic de shopping
Aspic Logo