Vino in echipa Biciclop

Daca esti pasionat de biciclete si consideri ca te potrivesti cerintelor de mai jos, trimite-ne CV-ul tau pe adresa cariere@biciclop.ro, cu subiectul emailului "Aplicatie [Functie] [Numele tau]".

Mecanic
(Full-Time)

Pozitie ocupata

Echipa Biciclop cauta Mecanic care sa isi foloseasca abilitatile pentru a pregati produsele scoase la vanzare si pentru a asigura serviciile de reparatii pentru clientii nostri. Aceasta implica asamblarea bicicletelor si a altor produse, pregatirea comenzilor de piese, receptia marfii, garantii, reparatii si mentinerea relatiei cu clientii de la service.

Responsabilitati:

  • sa repari si sa asamblezi bicicletele si alte produse;
  • sa testezi produsele dupa efectuarea asamblarii sau reparatiilor pentru functionare optima;
  • sa comunici constant cu personalul de vanzare pentru a stabili produsele de pregatit;
  • sa organizezi eficient activitatile de reparatii: gestionezi problemele zilnice, prioritizezi operatiunile pentru a te incadra in termene;
  • sa mentii evidenta lucrarilor de reparatie prestate;
  • sa administrezi materialele consumabile si piesele puse la dispozitie pentru reparatii;
  • sa comunici stocul existent de materiale consumabile si necesarul de materiale noi;
  • sa pregatesti comenzile de materiale consumabile si de piese conform nevoilor;- sa acorzi asistenta colegilor si clientilor care necesita reparatii sau informatii tehnice;
  • sa organizezi echipamentele, piesele si materialele consumabile din atelier;
  • sa organizezi marfa si produsele din depozit;
  • sa realizezi receptia marfii;
  • sa folosesti aplicatia de service/gestiune, precum si aplicatiile B2B ale furnizorilor;
  • sa fii la curent cu noutatile in domeniu si cu oferta noastra de produse;
  • sa mentii un mediu ordonat si curat.

Profilul candidatului ideal:

  • experienta de lucru ca mecanic in service de biciclete;
  • persoana tanara, dinamica, invatare rapida;
  • prezenta agreabila, amabila, abilitati de comunicare si relationare, lucru in echipa;
  • responsabilitate, disciplina, corectitudine si seriozitate
  • capacitate de prioritizare a sarcinilor, de organizare a timpului si locului de munca;
  • abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa;
  • persoana cu initiativa, activa si implicata;
  • capacitate de selectie a informatiilor si multitasking;
  • practica ciclismul/sportul ocazional;
  • limba engleza scris si vorbit - nivel incepator;
  • cunostinte medii operare PC: Windows, aplicatii de tip Office/Google Drive, Gmail, Internet;
  • absolvent studii medii.