Vino in echipa Biciclop

Daca esti pasionat de biciclete si consideri ca te potrivesti cerintelor de mai jos, trimite-ne CV-ul tau pe adresa cariere@biciclop.ro, cu subiectul emailului "Aplicatie [Functie] [Numele tau]".

Creator Continut (Copywriter)

(Colaborator)

Pozitie ocupata

Echipa Biciclop cauta Creator Continut care sa isi foloseasca abilitatile pentru a scrie articole pentru blog, comunicate de presa si alte materiale necesare. Aceasta implica cercetare de piata, cunoasterea ofertei de produse in domeniul bicicletelor si activitatilor companiei, cunoasterea nevoilor consumatorului si a principalelor elemente de creare continut atractiv si relevant pentru mediul online.

Responsabilitati:

- sa fii la curent cu noutatile in domeniu, cu publicatiile specializate si cu oferta noastra de produse;
- sa scrii continut pentru blog si newsletter (articole, interviuri, editoriale, ghiduri etc.) tinand cont de principiile SEO;
- sa scrii comunicate de presa pentru noi produse, lansari si participari evenimente;
- sa urci materialele realizate pe platforma online a companiei;
- sa prospectezi concurenta pentru imbunatatirea articolelor realizate;
- sa propui teme de interes pentru materiale, in functie de cercetarile realizate si de nevoile clientului;
- sa fii informat sau sa participi la evenimentele sportive de interes.

Profilul candidatului ideal:

- experienta in crearea de continut - minimum 1 an;
- persoana dinamica, creativa, inovativa si comunicativa;
- practica ciclismul/sportul ocazional;
- abilitati de comunicare si relationare, lucru in echipa;
- cunoastere foarte buna a limbii romane si a gramaticii;
- familiarizat cu instrumentele de marketing online si elementele de copywriting;
- responsabilitate, disciplina, corectitudine si seriozitate;
- flexibilitate ca timp si abilitatea de a se adapta termenelor de predare;
- capacitate de prioritizare a sarcinilor, de organizare a timpului de munca;
- cunostinte avansate operare PC: Windows, aplicatii de tip Office/Google Drive, Gmail, Wordpress, Internet.