Vino in echipa Biciclop

Daca esti pasionat de biciclete si consideri ca te potrivesti cerintelor de mai jos, trimite-ne CV-ul tau pe adresa cariere@biciclop.ro, cu subiectul emailului "Aplicatie [Functie] [Numele tau]".

Asistent Administrativ (Office Manager)

(Full-Time)

Pozitie ocupata

Echipa Biciclop cauta Asistent Administrativ care sa isi foloseasca abilitatile pentru a organiza si gestiona tot ce tine de documente si dosare. Aceasta implica activitatile administrative ale magazinului, rapoarte si mentinerea relatiei si a corespondentei cu alte organizatii.

Responsabilitati:

  • Organizarea si mentinerea sarcinilor administrative ale firmei;
  • Pregatirea, inregistrarea si organizarea documentelor: plati, incasari, receptia marfurilor;
  • Operare aplicatii de vanzare/gestiune, furnizori, clienti, plati, relatia cu firma de contabilitate;
  • Urmarirea platilor, a soldurilor clienti/furnizori, relatia cu clientii/furnizorii pentru corelare si inchidere solduri;
  • Managementul actelor ce tin de salariati si HR;
  • Achizitia si managementul consumabilelor si papetariei;
  • Screening pentru oferte primite, contracte;
  • Redactarea de rapoarte, oferte, prezentari etc.;
  • Online research, actualizare informatii pe site si in magazin (preturi, detalii produse etc.);
  • Corespondenta si relatia cu alte organizatii/institutii: documente, colete, telefoane, email;
  • Clienti, furnizori, parteneri: intampinare, pregatire livrari, organizarea logisticii, programare intalniri, protocol;
  • Mentinerea unui mediu ordonat si curat;
  • Alte sarcini administrative si organizatorice.

Profilul candidatului ideal:

  • Experienta intr-un post similar - minimum 2 ani;
  • Responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate, atentie la detalii;
  • Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
  • Capacitate de selectie a informatiilor si stabilire a prioritatilor;
  • Abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa;
  • Buna comunicare si relationare, amabilitate;
  • Persoana tanara, dinamica, capabila sa invete repede si sa faca multitasking;
  • Limba engleza scris si vorbit - nivel avansat;
  • Cunostinte avansate operare PC: Windows, aplicatii de tip Office/Google Drive, Gmail, Internet;
  • Constituie un avantaj: facultate economie/contabilitate/management, cunostinte de baza economice/contabile (TVA, decontari etc.).