Vino in echipa Biciclop

Daca esti pasionat de biciclete si consideri ca te potrivesti cerintelor de mai jos, trimite-ne CV-ul tau pe adresa cariere@biciclop.ro, cu subiectul emailului "Aplicatie [Functie] [Numele tau]".

Online Marketing Specialist
(Full-Time)

Pozitie ocupata

Echipa Biciclop angajeaza Online Marketing Specialist care sa isi foloseasca abilitatile pentru a organiza si administra magazinul online, pentru a implementa campaniile de promovare (bannere, newsletter, site-uri partenere), alaturi de alte activitati conexe. Aceasta implica realizarea de campanii, monitorizarea lor, rapoarte si o continua adaptare pentru rezultate cat mai bune.

Responsabilitati:

  • organizarea si administrarea magazinului online:
    •      adaugarea produselor pe site, actualizarea si structurarea informatiilor;
    •      pregatirea si actualizarea feed-urilor de produse pentru si de la parteneri, respectiv coordonarea altor colegi sau colaboratori care ajuta la realizarea feed-urilor;
    •      corelarea produselor si informatiilor intre website si showroom;
  • comunicarea si implementarea sugestiilor privind site-ul companiei atat din partea echipei, cat si a specialistilor externi;
  • campanii de e-mail marketing (B2C si B2B): planificare, layout, redactare si trimitere;
  • editare si elaborare ocazionala a materialelor vizuale pentru campaniile pregatite, avand in vedere obiectivele de marketing si respectand identitatea brandului;
  • administrarea canalelor de marketing prin afiliere sau a altor canale de vanzare auxiliare;
  • evaluarea traficului si a campaniilor online folosind Google Analytics etc.;
  • showroom, evenimente (ocazional): interactiune cu clienti/parteneri, merchandising.

Profilul candidatului ideal:

  • Studii superioare;
  • Experienta de minimum 1 an in activitati de marketing;
  • Cunostinte avansate operare PC: Windows, aplicatii tip Office, Gmail;
  • Cunostinte avansate utilizare: interfete CMS, platforme email marketing;
  • Cunostinte medii de Adobe Illustrator, Photoshop, Corel Draw sau similar;
  • Limba engleza scris si vorbit - nivel avansat;
  • Responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate, atentie la detalii;
  • Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
  • Capacitate de selectie a informatiilor si stabilire a prioritatilor;
  • Abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa;
  • Abilitatea de a delega si a coordona alte persoane, task tracking;
  • Persoana tanara, dinamica, capabila sa invete repede si sa faca multitasking;
  • Spirit autodidact;
  • Buna comunicare si relationare, amabilitate, asertivitate;
  • Constituie un avantaj: pasiunea pentru biciclete/sport, cunostinte minime HTML.